Sj News Splash

Įdomu:
10 sveikos ir aktyvios gyvensenos taisyklių -- "Su augančiais nutukimo tempais ir pavojingai plintančia pasyvios gyvensenos tarp kanadiečių mada, sveikatos kontrolė dar niekada šalyje nebuvo tokia ..."
Badavimu gydomas nutukimas kelia pavojų sveikatai -- " Statistikos duomenimis, kad maždaug kas trečią žmogų vargina nutukimas, apkūnių moterų yra 3 kartus daugiau negu vyrų. Šie žmonės nuolat suka galvą ..."
Blogas kūno kvapas -- " Kodėl vieni žmonės gali kiaurą dieną bėgioti, prakaituoti ir vis tiek gaiviai kvepėti. Tuo tarpu nuo kito vos pusdieniui praėjus sklinda ..."
Cholesterolis -- "Mūsų proseneliai, dirbdami sunkius fizinius darbus nuo aušros iki sutemų, buvo įpratę valgyti sočiai ir riebiai. Jų įpročiai ir patirtis išliko iki ..."
Išjunkite muziką ! -- "Medikai pastaruoju metu užfiksuoja vis daugiau infarktų bei sunkių širdies ligų priepuolių, nuo kurių žmonės miršta. Viso to priežastimi gydytojai ..."
Išmokite taisyklingai ir netrikdomai kvėpuoti -- " Atkreipkite dėmesį į savo kvėpavimą ir išmokite tai­syklingai kvėpuoti: įkvėpkite-iškvėpkite- pauzė, įkvėpkite- iškvėpkite- pau­zė. Be to, įkvėpkite ..."
Kad nevargintų nugaros skausmai -- " Sėdimas darbas, keliavimas vien mašina, vakaras prie televizoriaus- tokia šiandien tikriausiai ne vieno žmogaus kasdienybė. Galimas ir kitas ..."
Kaip įveikti nuovargį -- "Tikriausiai kiekvienam yra tekę patirti keistą būseną, kai, regis, nieko rimto neveikei, o jauti tokį siaubingą nuovargį, kad net judėti nebepajėgi. ..."
KMI skaičiuoklė -- " Manote, kas Jūsų svoris yra didesnis, nei turėtų būti? Norite sužinoti koks Jūsų širdies dažnis tutrėtų būti ..."
Mėlynės ant kojų -- " Mėlynės gali būti kraujo ligos pasekmė. Tokiu atveju jomis nusėtas visas kūnas. Jeigu jos atsiranda tik ant kojų šalia sutrūkinėjusių kapiliarų, ..."

Kiaunes baneris top 5

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Mūsų proseneliai, dirbdami sunkius fizinius darbus nuo aušros iki sutemų, buvo įpratę valgyti sočiai ir riebiai. Jų įpročiai ir patirtis išliko iki mūsų dienų.

 Tačiau šiais laikais žmonių gyvenimo būdas gerokai pasikeitė: daug sėdime, į darbovietę važiuojame automobiliu ar autobusu, daug darbų už mus padaro modernūs mechanizmai. Žmogaus organizmas nebespėja suvartoti visų su maistu gaunamų medžiagų, o kai kurios jų yra itin kenksmingos. Viena tokių medžiagų yra cholesterolis.

 

Cholesterolis - daugelio ligų priežastis. Per gausiai vartojami gyvulinės kilmės riebalai, kuriuose apstu cholesterolio, bei lengvai virškinami angliavandeniai, pavyzdžiui, cukrus, yra svarbiausia išeminės širdies ligos ir trečdalio vėžio ligų priežastis. Per didelis cholesterolio kiekis skatina aterosklerozės, kraujotakos sistemos ligas, progresavimą.

  Sergamumas ateroskleroze ir jos komplikacijų sparčiai daugėja: 50 procentų visų mirčių atvejų- dėl širdies ir kraujagyslių ligų. Taip yra dėl mažo žmonių fizinio aktyvumo, riebalų apykaitos sutrikimų, dažnų stresų.

 Vartojant per daug gyvulinio riebaus maisto ir cukraus ant kraujagyslių sienelių atsiranda riebalinių plokštelių, o viena jų pagrindinių sudedamųjų dalių yra cholesterolis. Laikui bėgant šios plokštelės išopėja, o ant išopėjusio nelygaus paviršiaus susidaręs kraujo krešulys gali užkimšti kraujagyslės spindį. Tada, jei pažeista kraujagyslė yra galvos smegenyse, ištinka insultas. Kai užkemšamos širdies kraujagyslės, žmogus suserga išemine širdies liga, o jos padariniai - stenokardija (krūtinės skausmai), širdies ritmo sutrikimai, miokardo infarktas ir net staigi mirtis.

 Kaip sumažinti cholesterolio kiekį

 Esama įvairių būdų, kaip sumažinti cholesterolio kiekį. Tyrimų rezultatai rodo, kad laikantis dietos ir vartojant specialius maisto papildus galima sumažinti cholesterolio koncentraciją kraujyje. Tuomet aterosklerozės plitimo procesas stabilizuojasi, mažėja aterosklerozinių plokštelių.

 Kaip taisyklingai maitintis, kad išvengtume cholesterolio koncentracijos didėjimo krau­jyje?

 * Svarbu valgyti įvairų maistą,

 * dažniau augalinius produktus nei gyvulinius,

 * būtina mažiau vartoti riebaus maisto,

 * keletą kartų per dieną valgyti grūdų produktų (duonos, kruopų),

 * bulvių, vaisių, daržovių,ypač šviežių.

  Reikia suvalgyti tiek maisto, kad kūno svoris būtų normalus, t.y gautos energijos kiekis būtų lygus išeikvotos energijos kiekiui.

 Kai cholesterolio kraujyje yra labai daug, taikomi intensyvaus gydymo metodai: hemodializė, hemosorbcija. Tačiau šie būdai yra sudėtingi, brangūs, jų efektas trumpalaikis ir jie tik papildo gydymą dieta.

Taip pat skaitykite:

Rekomenduojame

Acnezine

Scroll to top