Per didelis svoris ir pernelyg suglebusi oda ant sėdmenų, pilvo, klubų bei šlaunų. Kodėl taip atsitinka?

Pirmasis rūpestis: kūno sandara.

 Kaip madoje ar mene, taip ir gamtoje nėra bendros taisyklės, tinkančios visiems moteriškų formų išmatavimams. Priešingai: kaulų sandaros bei riebalų pasiskirstymo santykis gali būti labai įvairus. Tai yra paveldima, užkoduota genuose, tad šioje pagrindinėje struktūroje jau nieko nebegalima pakeisti.

Jei konkrečioje giminėje vyrauja tvirtas, atletiškas arba kresnas, linkęs kaupti riebalus kūno sudėjimas, tai jokia dieta, sportas ar kosmetika nepasiaurins ir nepalieknins jūsų klubų. Tačiau nereikia nusiminti. Kiekviena moteris sportuodama, tinkamai maitindamasi ir naudodamasi kosmetinėmis priemonėmis gali išryškinti visą grožį, kuriuo ją apdovanojo gamta.

Antrasis ir trečiasis rūpestis: jungiamieji audiniai ir moteriškieji hormonai

 Be genų, apsprendžiančių dubens formą, didelių pavojų grakščiai figūrai kelia specifinė moteriškojo jungiamojo audinio struktūra. Vyrų jungiamajame audinyje skaidulos susikryžiuoja ir sudaro tarsi paslankias groteles, apglėbiančias mažas riebalines ląsteles, o "moteriškosios" skaidulos, priešingai, išsidėsčiusios paraleliai ir aplinkui didesnes riebalines "kamarėles". Tai suteikia audiniui didesnį tamprumą, kas labai svarbu nėštumo metu, bet, deja, kartu skatina riebalų bei vandens sankaupas. Jų nusėda tuo daugiau kuo daugiau organizmas gamina moteriškųjų lytinių hormonų (estrogeno ir gestageno). Dėl to dažnai būna banguota oda, būdinga celiulitui.

Ketvirtasis rūpestis: suglebę raumenys

 Jei "pavojingų" figūros vietų (tai kūnas tarp liemens ir kelių) raumenys mažai apkraunami, jie suglemba, ten susikaupia riebalai. Be to, audiniai blogiau aprūpinami krauju, tų vietų oda vis labiau panašėja i celiulitinę. Kas kryptingai bei nuolat sportuoja, tam pakyla raumenų tonusas, ir riebalams bei vandeniui vis sunkiau kauptis audiniuose. Intensyviai sportuojant į kraują patenka ir daugiau deguonies, o dėl to daugiau riebalų "sudeginama“.

Penktasis rūpestis: audinių užteršimas šlakais

 Šlakais vadinami tarpiniai ir galutiniai medžiagų apykaitos produktai, nepašalinti per žarnyną bei odos poras ir dėl to besikaupiantys jungiamųjų audinių tarpuose tarp ląstelių. Tiesa, šlakų teorija medikams kelia nemažai abejonių, nes ir moderniausių analizių, aparatais iki šiol neįrodyta, kad tokios nuosėdos tikrai susidaro. Todėl gydymo natūraliais būdais žinovai mieliau vartoja terminą "perrūgštinimas“ (acidozė). Tai reiškia, jog organizme sutrikusi pusiausvyra tarp rūgščių ir šarmų., vadinasi, ir jungiamųjų audinių ląstelių maitinimas bei nuodingųjų medžiagų šalinimas. To priežastimi laikoma netinkama mityba bei nepakankamas audinio aprūpinimas deguonimi dėl judėjimo stokos.

Šeštasis rūpesnis: svoris

 Kas turi rūpesčių dėl "opiųjų" figūrosvietų, dažniausia ir sveria keliaiskilogramais daugiau negu reikia. Pirmiausiatai gadina figūros siluetą, oantra, su kaupu pripildytos riebalines ląsteles smarkiai ištempia celiulitines odos įdubas.

 Aišku, jog svorį reikia mesti. Tačiau riebalinių ląstelių skaičius nustatytas genetiškai, ir jo nepakeisi. Daugiausia, ką galima padaryti - sumažinti jų užpildymą. Žinoma, sunku ir tai, ypač jei jos įpratusios būti maksimaliai užpildytos jau nuo pat kūdikystės.

 Bet kuriuo atveju tokios dietos, kurių laikantis staiga numetamas svoris, neturi prasmės. Riebalinės ląstelės ištuštinamos, bet jos vėl "siekia" atgauti ankstesnę formą, vos tik atsiranda kelios atliekamos kalorijos. Jei žaidimas pora sykių pakartojamas, sumažėja vadinamasis kritinis taškas. Tai savotiškas riboženklis, rodantis, kad organizmas gerai susidoroja su kalorijų pasiūla. Jei energijos gaunama daugiau, ji nesunaudojama, bet riebalų pavidalu susikaupia riebaliniame audinyje. Kas nori pabėgti iš šio užburto rato, turi ilgam pakeisti mitybą, sveikai maitintis, laikytis anticeliulitines dietos (1200 kalorijų per dieną). Tuomet pirmiausia Jūs numesite gerus du kilogramus svorio, o tai paskatins ir toliau taip elgtis.

Septintasis rūpestis: tuščiagarbiškumas

 Būti šiek tiek tuščiagarbe sveika ir labai svarbu, ypač tais atvejais, kai grakštumui grėsmę keliančioms kino vietoms norite suteikti puikiausią formą. Kritiškai apžvelgus save veidrodyje, sustiprėja disciplina ir ištvermingumas, nesvarbu, ar tai būtų raumenų treniravimas, mitybos būdas ar kasdieninis masažas su priemonėmis nuo celiulito. Tačiau šis žvilgsnis turi matyti objektyvią realybę ir tas mažas pergales, kurios pasiektos laikantis dietos, treniruojantis bei prižiūrint kūną. Kas per plačiai užsimoja, tas pervertina savo galimybes ir nepasiekia tikslo. Jo nepasiekus, nebus tikro džiaugsmo, o be pasitenkinimo ir visos pastangos vertos daug mažiau.