Search

Anticeliulitinė programa

Narių vertinimas: 4 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Straipsnio rodyklė

 Jūs apžiūrinėjate savo kūną veidrodyje, tyrinėjate duobutes ant šlaunų ir prieinate prie išvados- tai celiulitas.  Netrukus prasidės vasara, paplūdimių sezonas, nejaugi nieko negalima padaryti? Laimei, galima, tačiau reikės truputį padirbėti!

 Praktiškai 95 % moterų turi vienokio ar kitokio lygio celiulitą. Mokslininkai dar galutinai neištyrė garsiojo celiulito atsiradimo veiksnių, tačiau hipotetiškai manoma, kad jie atsiranda įtakojami lytinio hormono estrogeno. Kitaip sakant, kaupti riebalus tam tikrose vietose- tai moteriško organizmo ypatumas.

 Pagrindinės celiulito atsiradimo priežastys:

  • hormonų pusiausvyros sutrikimas;
  • genetinis polinkis;
  • nutukimas;
  • aplinkos užterštumo veiksniai;
  • netaisyklinga laikysena bei plokščiapėdystė;
  • Įgimtas jungiamųjų audinių silpnumas;
  • Įprotis nešioti labai siaurus ir aptemtus drabužius (džinsai ir timpos).

 Problemą apsunkina fizinės veiklos trūkumas, rūkymas, riebus, kaloringas, pilnas konservantų, maistas, nepakankamas vaisių ir daržovių vartojimas, pastovus stresas ir miego trūkumas. Celiulitas patvirtina bendrą organizmo išsibalansavimą, todėl, norint atsikratyti jo, teks keisti gyvenimo būdą. Tiesa, visiškai atsikratyti celiulito visam gyvenimui kažin ar įmanoma, tačiau visiškai realu jį paversti mažiau matomu.

Celiulitas tai ...

 Tai visgi, kas yra tas celiulitas? Oficialus jo pavadinimas yra lipodistrofija- kitaip sakant, tai specifinis odos riebalinio audinio pokytis, dėl kurio  oda tampa  gruoblėta, nusėta duobutėmis. Audiniuose nustoja veikti toksinų pašalinimo mechanizmas, todėl poodiniame riebalų sluoksnyje skysčiai kaupiasi netolygiai. Oda tampa nelygi, kauburiuota, neelastiška, kartais to vietos netgi būna skausmingos. Dėl kraujotakos sutrikimų išsiplečia jungiamasis audinys, ir tai įtakoja kauburiukų atsiradimą. Įvertinti celiulito būklę galima savarankiškai- vizualiai ir jutimo būdu.

 Pirmoji stadija: pabrinkimas. Sutrinka kraujo patekimas į audinius, oda sutankėja. Nors oda vis dar lygi ir švelni, tačiau liečiant atrodo šiek tiek minkštesnė, o suspaudus galima pastebėti nevienodą riebalų sluoksnio pasiskirstymą- gauburėlius.

 Antroji stadija: fibrozė. Padidėja celiulito išplitimo plotas, o duobutės jau matomos nesuspaudus odos.

 Trečioji stadija: sklerozė. Sutrinka limfotaka. Dėl sutrikusios kraujo apytakos pažeistame celiulito odos plote atsiranda mėlynės.

 Ketvirtoji stadija: apleista odos būklė. Ji dažnai pasireiškia išsiplėtusiomis venomis bei tromboflebitu. Oda tampa šalta ir įgauna nesveiką atspalvį.

Kelias į pergalę

 Pagrindinę kovos sus celiulitu taktiką sudaro kompleksiniai veiksmai. Geriausia būtų turėti individualią programą, atsižvelgiant į organizmo ypatumus bei „ apelsino žievelės“ stadiją, todėl jums reikėtų pasikonsultuoti su endokrinologu, terapeutu ir kosmetologu.

Grožio dieta

 Celiulitas išsivysto netgi lieknoms moterims, todėl neverta kankinti savęs badavimu. Maistas turi būti subalansuotas, o ne apribotas. Mitybos racionas turėtų būti sudarytas iš vaisių, daržovių, kruopų, šviežiai spaustų sulčių, baltos mėsos, žuvies bei jūros gėrybių. Šviesią duoną pakeiskite rupaus malimo miltų duona. Tam, kad maistas būtų normalia virškinamas, reikia išgerti nemažiau kaip pusantro litro vandens per dieną. Kaip įmanoma mažiau vartokite druskos, alkoholinių gėrimų, kavos, gyvulinių riebalų, saldumynų ir miltinių skanėstų.

Daugiau vitaminų...

 Netgi jei mityba yra puikiai subalansuota, vistiek sunku nustatyti, ar organizmas gauna visus reikiamus vitaminus. Jei norite tai sužinoti, užtenka pasikonsultuoti su imunologu, prieš tai atlikus imuninę analizę.

 Nepatartina vartoti biopapildų ir riebalų degintojų- juose dažnai būna sveikatai kenksmingų komponentų, o jų efektyvumas labai abejotinas.

Fizinis aktyvumas

 Daugkartiniai tyrimai parodė, kad moterys, reguliariai užsiiminėjančios fitnesu, sėkmingai atsikratė „apelsino žievelės“ net nesilaikydamos dietos. Fiziniai pratimai ne tik sudegina riebalus, bet taip pat pakelia raumenų tonusą ir stiprina jungiamuosius audinius. Fizinės veiklos rezultatas- stangri, elastinga ir lygi oda.

 Vaikščiojimas, bėgiojimas, riedučiai, pačiūžos, slidės, snieglentė, dviratis, plaukiojimas, šokiai- visa tai sudegina nereikalingas kalorijas ir pagreitina medžiagų apykaitą. Jei norite pasiekti pastebimų rezultatų, reikėtų sportuoti nemažiau kaip tris kartus per savaitę po viena valandą.

Kosmetinės priemonės.

 Vien tik įvairių visagalių anticeliulitinių kremų, gelių, serumų vartojimas duos mažai pastebimą ir trumpalaikį efektą. Tačiau jeigu juos suderinsite su dieta ir fizine veikla, visas kompleksas gali duoti apčiuopiamą naudą. Anticeliulitinių priemonių sudėtis dažniausiai būna sudaryta iš kaštonų, kofeino, gebenės, jūros dumblių, apelsino ekstrakto. Įtrinti juos į odą geriausia išsimaudžius po dušu arba vonioje, lengvais, švelniais masažuojančiais judesiais, iš apačios į viršų.