Sj News Splash

Įdomu:
10 sveikos ir aktyvios gyvensenos taisyklių -- "Su augančiais nutukimo tempais ir pavojingai plintančia pasyvios gyvensenos tarp kanadiečių mada, sveikatos kontrolė dar niekada šalyje nebuvo tokia ..."
Badavimu gydomas nutukimas kelia pavojų sveikatai -- " Statistikos duomenimis, kad maždaug kas trečią žmogų vargina nutukimas, apkūnių moterų yra 3 kartus daugiau negu vyrų. Šie žmonės nuolat suka galvą ..."
Blogas kūno kvapas -- " Kodėl vieni žmonės gali kiaurą dieną bėgioti, prakaituoti ir vis tiek gaiviai kvepėti. Tuo tarpu nuo kito vos pusdieniui praėjus sklinda ..."
Cholesterolis -- "Mūsų proseneliai, dirbdami sunkius fizinius darbus nuo aušros iki sutemų, buvo įpratę valgyti sočiai ir riebiai. Jų įpročiai ir patirtis išliko iki ..."
Išjunkite muziką ! -- "Medikai pastaruoju metu užfiksuoja vis daugiau infarktų bei sunkių širdies ligų priepuolių, nuo kurių žmonės miršta. Viso to priežastimi gydytojai ..."
Išmokite taisyklingai ir netrikdomai kvėpuoti -- " Atkreipkite dėmesį į savo kvėpavimą ir išmokite tai­syklingai kvėpuoti: įkvėpkite-iškvėpkite- pauzė, įkvėpkite- iškvėpkite- pau­zė. Be to, įkvėpkite ..."
Kad nevargintų nugaros skausmai -- " Sėdimas darbas, keliavimas vien mašina, vakaras prie televizoriaus- tokia šiandien tikriausiai ne vieno žmogaus kasdienybė. Galimas ir kitas ..."
Kaip įveikti nuovargį -- "Tikriausiai kiekvienam yra tekę patirti keistą būseną, kai, regis, nieko rimto neveikei, o jauti tokį siaubingą nuovargį, kad net judėti nebepajėgi. ..."
KMI skaičiuoklė -- " Manote, kas Jūsų svoris yra didesnis, nei turėtų būti? Norite sužinoti koks Jūsų širdies dažnis tutrėtų būti ..."
Mėlynės ant kojų -- " Mėlynės gali būti kraujo ligos pasekmė. Tokiu atveju jomis nusėtas visas kūnas. Jeigu jos atsiranda tik ant kojų šalia sutrūkinėjusių kapiliarų, ..."

Kiaunes baneris top 5

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

Tarptautinio masto kompleksinio gydymo ekspertas ir „Maistas kaip vaistas" autorius teigia,  kad kiviai yra vienas iš  labiausiai neįvertintų produktų, turinčių gydomųjų savybių- „Kiviuose gausu su ligomis kovojančių antioksidantų bei augalinių maistingųjų medžiagų, todėl dažnai jogos mitybos terapija juos naudoja vėžiui ir širdies ligoms įveikti".

 

Kiviuose dukart daugiau vitamino C negu apelsinuose

Rutgerio universitete Niu Brunsvike, Niu Džersyje, atliktas tyrimas vertino maistinę vertę dvidešimt septynių skirtingų vaisių, kad nustatytų, kurie turi daugiausia maistingųjų medžiagų. Paaiškėjo, kad vertingiausi maistiniu aspektu yra kiviai, kurių indeksas buvo 16 (antrąją vietą užėmė papajos - 14, o trečiąją pasidalijo mangai ir apelsinai - po 11).

Kiviuose yra daugiausia vitamino C, beveik dvigubai daugiau negu apelsinuose, taip pat daug magnio. Du vidutinio dydžio kiviai turi beveik 5 g skaidulų,-jie kartu su papajomis ir abrikosais  lenkia bananus bei apelsinus kaip mažiausiai natrio ir daugiausia kalio turintis maistas.

Kitas tyrimas, išspausdintas Gydomosios mitybos žurnale, tyrė devynis skirtingus vaisius bei vaisių sultis ir nustatė, kad aštuoni iš jų, tarp jų kiviai, parodė sugebėjimą žmogaus plazmoje sumažinti oksidacinį stresą. Kivių sugebėjimą apsaugoti ląsteles nuo pažeidimų patvirtino ir kitas tyrimas, paskelbtas žurnale „Kancerogenezė",- jis net buvo daugiau žadantis: šiame tyrime kiviai ne tik sumažino oksidacinių DNR pakenkimų kiekį, tačiau taip pat skatino ląsteles atsigauti po buvusių pakenkimų! Dar geriau, kad kivių poveikis DNR pakenkimų ir atkūrimų atvejais buvo stebimas tuomet, kai šių vaisių buvo tiesiog įtraukiama į paprastą mitybą ir poveikis pasireiškė visai grupei savanorių per labai trumpą laiką!

Kiviai skystina kraują, tik be šalutinio aspirino poveikio.

Oslo universiteto Norvegijoje tyrimas parodė, kad kiviai gali būti naudingi sveikatai kaip kraujo skystintojai. Ši jų savybė labai svarbi, turint omenyje, kokiai daugybei žmonių patariama kasdien vartoti aspiriną dėl tų pačių tikslų. Pasak gastroenterologo ir „Optimalaus virškinimo" (Optimal Digestion) autoriaus dr. Trento Nicholso, kasdien vartojamas aspirinas gali sukelti smulkius žarnų sienelių įtrūkimus, todėl gali kilti įvairių problemų. Norvegijos tyrimo vadovas dr. Asimas Duttaroy pabrėžė, kad kiviai nesukelia jokių panašių rizikos veiksnių kaip aspirinas - skrandžio skausmo, kraujosruvų ar kraujavimų. Kiviai taip pat nemažina kitų vaistų poveikio. Ar galite įsivaizduoti, kaip puiku rasti natūralias maistines medžiagas ir papildus, kurie suteikia tokią pat širdies bei kraujagyslių apsaugą kaip ir kai kurie vaistai, tačiau be šalutinio poveikio?

Kiviai atrodo kaip maži rudi pūkuoti kiaušiniai ir jų kilmės šalis yra Kinija, nors dabar jie auga ir Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Kalifornijoje. Mažos sėklytės jų viduje yra valgomos, taip pat kiviai puikiai tinka kaip šviežių sulčių priedas. Jeigu spaudžiate juos neluptus ir su sėklytėmis, jie turi daug sveikatai naudingų fermentų.

Paaiškėjo, kad šviežių vaisių, turtingų vitamino C, vartojimas naudingas saugantis nuo respiracinių simptomų, susijusių su astma, ir vaikams padeda atsikratyti dusulio priepuolių. Kiviai turi daugiausia vitamino C, palyginti su bet kuriais kitais vaisiais.

JAV aplinkosaugos darbo grupė, vartotojų teisių gynėja, atliekanti nepriklausomus tyrimus, įtraukė kivius į 2003 m. dvylikos produktų, mažiausiai užterštų pesticidais, sąrašą.

 

Rekomenduojame

Acnezine

Scroll to top