Sj News Splash

Įdomu:
10 sveikos ir aktyvios gyvensenos taisyklių -- "Su augančiais nutukimo tempais ir pavojingai plintančia pasyvios gyvensenos tarp kanadiečių mada, sveikatos kontrolė dar niekada šalyje nebuvo tokia ..."
Badavimu gydomas nutukimas kelia pavojų sveikatai -- " Statistikos duomenimis, kad maždaug kas trečią žmogų vargina nutukimas, apkūnių moterų yra 3 kartus daugiau negu vyrų. Šie žmonės nuolat suka galvą ..."
Blogas kūno kvapas -- " Kodėl vieni žmonės gali kiaurą dieną bėgioti, prakaituoti ir vis tiek gaiviai kvepėti. Tuo tarpu nuo kito vos pusdieniui praėjus sklinda ..."
Cholesterolis -- "Mūsų proseneliai, dirbdami sunkius fizinius darbus nuo aušros iki sutemų, buvo įpratę valgyti sočiai ir riebiai. Jų įpročiai ir patirtis išliko iki ..."
Išjunkite muziką ! -- "Medikai pastaruoju metu užfiksuoja vis daugiau infarktų bei sunkių širdies ligų priepuolių, nuo kurių žmonės miršta. Viso to priežastimi gydytojai ..."
Išmokite taisyklingai ir netrikdomai kvėpuoti -- " Atkreipkite dėmesį į savo kvėpavimą ir išmokite tai­syklingai kvėpuoti: įkvėpkite-iškvėpkite- pauzė, įkvėpkite- iškvėpkite- pau­zė. Be to, įkvėpkite ..."
Kad nevargintų nugaros skausmai -- " Sėdimas darbas, keliavimas vien mašina, vakaras prie televizoriaus- tokia šiandien tikriausiai ne vieno žmogaus kasdienybė. Galimas ir kitas ..."
Kaip įveikti nuovargį -- "Tikriausiai kiekvienam yra tekę patirti keistą būseną, kai, regis, nieko rimto neveikei, o jauti tokį siaubingą nuovargį, kad net judėti nebepajėgi. ..."
KMI skaičiuoklė -- " Manote, kas Jūsų svoris yra didesnis, nei turėtų būti? Norite sužinoti koks Jūsų širdies dažnis tutrėtų būti ..."
Mėlynės ant kojų -- " Mėlynės gali būti kraujo ligos pasekmė. Tokiu atveju jomis nusėtas visas kūnas. Jeigu jos atsiranda tik ant kojų šalia sutrūkinėjusių kapiliarų, ..."

Kiaunes baneris top 5

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Daugelis geriausių mitybos specialistų, medicinos daktarų, natūropatų ir tyrinėtojų yra įtraukę brokolius į asmeninį dešimties naudingiausių ir sveikiausių produktų sąrašą. Nieko stebėtina. Ši puiki daržovė taip dažnai buvo šlovinama dėl savo priešvėžinių savybių, kad labai išgarsėjo mitybos pasaulyje.

 

 Brokoliai yra kryžmažiedžių daržovių bastutinių šeimos nariai - tai tokie pat karaliai tarp daržovių, kaip ir kininiai kopūstai, gūžiniai kopūstai, garbanotieji kopūstai, kaliaropės ir valgomieji runkeliai. Šios daržovės yra puikus šaltinis antikancerogeninių cheminių medžiagų, vadinamų izotiocianatais. Izotiocianatai kovoja su vėžiu nukenksmindami kancerogenus - „blogiukus", kalbant apie vėžj.

Jie mažina žalingą šių medžiagų poveikį ir skatina kancerogenų atpalaidavimą, pagreitindami jų pašalinimą iš organizmo. Tyrimai parodė, kad izotiocianatai gali padėti išvengti plaučių bei stemplės vėžio ir sumažinti riziką kitų vėžio rūšių, tarp jų - skrandžio ir žarnyno. Paaiškėjo, kad kai kurie izotiocianatai gali trukdyti formuotis augliams, sukeliamiems cheminių kancerogenų. Brokoliuose ypač daug stipraus izotiocianato, kuris trukdo susidaryti krūtų augliams.

 Kodėl moterims reikia valgyti daugiau brokolių

 Antivėžinės brokolių savybės jau yra visuotinai žintos. Net Amerikos vėžio asociacija rekomenduoja jų valgyti,  beje, kaip ir kitų tryžmažiedžių daržovių. Nors juose yra daug svekatai naudingų junginių, vieną reikia specialiai paminėti - tai indolai. Brokoliuose yra indolo-3-karbinolo, kuris, būdamas stiprus antioksidantas ir detoksikacinių fermentų veiklos skatintojas, taip pat, atrodo, saugo DNR struktūrą. Taip pat jis mažima krūties ir gimdos kaklelio vėžio riziką.

 Indolas-3-karbinolas ypač svarbus moterims. Estrogenai turi tris pagrindinius metabolitus ir jie skirtingai veikia organizme. Du iš šių metabolitų 16-alfa-hidroksiestronas ir 4-hidroksiestronas pasižymi kancerogenine veikla, o trečiasis, 2-hidroksiestronas yra nekenksmingas ir turi apsauginį poveikį. Indolas-3-karbinolas padidina „gerųjų" (nekenksmingų) estrogenų metabolitų procentą, palyginti su kitais dviem galimais žalingais. Kadangi vyrai taip pat turi estrogenų, brokoliai ir kitos kryžmažiedės daržovės, kurių sudėtyje yra indolų, jiems irgi naudingi. Be to, paaiškėjo, kad indolas-3-karbinolas saugo nuo kancerogeninio pesticidų ir kitų toksinų poveikio.

 Maistingųjų medžiagų sandėlis

 Net ir be savo aiškių antivėžinių savybių, brokoliai yra tikras maistingųjų medžiagų sandėlis. Viename jų puodelyje yra daugiau negu 2 g baltymų, 2 g skaidulų, 288 mg kalio, 43 mg kalcio, 81 mg vitamino C, be to, folio rūgšties, magnio, fosforo, beta karotino, vitamino A ir 1277 mikrogramai ypač naudingų akims liuteino ir zeaksantino. Liuteinas ir zeaksantinas, abu karotinoidų šeimos nariai, plačiai tyrinėjami dėl savo sugebėjimo sumažinti ar padėti išvengti tinklainės degeneracijos, pagrindinės pagyvenusių žmonių aklumo priežasties.

 Beje, brokolio galva iš tikrųjų yra augalo žiedas. Tačiau pasak natūralaus maisto ekspertės Rebeccos Wood, vienos iš Rytų ir Vakarų centro steigėjų Boulderyje, Kolorade, daugybė maistingųjų medžiagų yra ir stiebe. Ji pataria nuo stiebų nulupti viršutinį pluoštą ir juos vartoti. Taip pat ji siūlo valgyti žalius lapelius, nes juose irgi daug maistingųjų medžiagų.

Rekomenduojame

Acnezine

Scroll to top