Sj News Splash

Įdomu:
10 sveikos ir aktyvios gyvensenos taisyklių -- "Su augančiais nutukimo tempais ir pavojingai plintančia pasyvios gyvensenos tarp kanadiečių mada, sveikatos kontrolė dar niekada šalyje nebuvo tokia ..."
Badavimu gydomas nutukimas kelia pavojų sveikatai -- " Statistikos duomenimis, kad maždaug kas trečią žmogų vargina nutukimas, apkūnių moterų yra 3 kartus daugiau negu vyrų. Šie žmonės nuolat suka galvą ..."
Blogas kūno kvapas -- " Kodėl vieni žmonės gali kiaurą dieną bėgioti, prakaituoti ir vis tiek gaiviai kvepėti. Tuo tarpu nuo kito vos pusdieniui praėjus sklinda ..."
Cholesterolis -- "Mūsų proseneliai, dirbdami sunkius fizinius darbus nuo aušros iki sutemų, buvo įpratę valgyti sočiai ir riebiai. Jų įpročiai ir patirtis išliko iki ..."
Išjunkite muziką ! -- "Medikai pastaruoju metu užfiksuoja vis daugiau infarktų bei sunkių širdies ligų priepuolių, nuo kurių žmonės miršta. Viso to priežastimi gydytojai ..."
Išmokite taisyklingai ir netrikdomai kvėpuoti -- " Atkreipkite dėmesį į savo kvėpavimą ir išmokite tai­syklingai kvėpuoti: įkvėpkite-iškvėpkite- pauzė, įkvėpkite- iškvėpkite- pau­zė. Be to, įkvėpkite ..."
Kad nevargintų nugaros skausmai -- " Sėdimas darbas, keliavimas vien mašina, vakaras prie televizoriaus- tokia šiandien tikriausiai ne vieno žmogaus kasdienybė. Galimas ir kitas ..."
Kaip įveikti nuovargį -- "Tikriausiai kiekvienam yra tekę patirti keistą būseną, kai, regis, nieko rimto neveikei, o jauti tokį siaubingą nuovargį, kad net judėti nebepajėgi. ..."
KMI skaičiuoklė -- " Manote, kas Jūsų svoris yra didesnis, nei turėtų būti? Norite sužinoti koks Jūsų širdies dažnis tutrėtų būti ..."
Mėlynės ant kojų -- " Mėlynės gali būti kraujo ligos pasekmė. Tokiu atveju jomis nusėtas visas kūnas. Jeigu jos atsiranda tik ant kojų šalia sutrūkinėjusių kapiliarų, ..."

Kiaunes baneris top 5

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

Ne visi žmonės, kurie bėgioja, susimąsto dėl savo mitybos. Naujokai dažniausiai tiesiog nežino ką reiktų valgyti prieš bėgimą ir po jo, taip pat kiek ir kaip dažnai gerti vandens.

Lietuviškos vaišės pagardintos spirgučiais

Privalgę kotletų ar cepelinų, kurie virškinimo metu organizmą gerokai apkrauna, žmonės išsiruošia bėgioti ir galiausiai bebėgdami susiduria su problemomis- tiksliau procesais, kurie vyksta organizme. Apima sunkumas, o tiksliau, kraujas iš virškinamojo trakto nukreipiamas pagrinde į kojų raumenis, kurie naudojami bėgant, todėl skrandžio turinys tampa tarsi inkaru, neleidžiančiu žmogui pajausti bėgimo malonumo.

Kodėl taip atsitinka?

Sunkiai virškinamas maistas: mėsa, žuvis, riešutai (baltymai) virškinami kelias valandas, ir paprasčiausiai žmogus tiek laiko negali išlaukti iki treniruotės neužkandęs kažko papildomai, taipogi ir energijos atsargų iš baltyminio maisto organizmas nesukaupia tiek, kiek reiktų norint bėgimo metu jaustis energingai ir žvaliai. O  ir tas kelias valandas žmogus praleistų kažką veikdamas ir galbūt išnaudodamas energijos atsargas.

Kaip to išvengti?

Paprastai – prieš bėgimą ir po jo rinkitės maistą, kuriame gausu angliavandenių ir kuo lengviau virškinamą. Kasdieniniai pavyzdžiai: virtos (geriausia garuose) bulvės, ryžiai, makaronai, kuriuos dar galima užsikasti daržovių salotomis, bet derėtų vengti riebių padažų, majonezo ar grietinės. Jei leidžia galimybės – švieži vaisiai yra puiki alternatyva, bet jų reiktų valgyti gausiai ir rinktis kuo geresnės kokybės, o geriausia ekologiškus. Bananai yra vienas populiariausių pasirinkimų tarp sportininkų. To priežastis, kad jie turi daug kalorijų (nebijokite, nuo šių kalorijų nesustorėsite) ir yra labai greitai bei lengvai virškinami. Jeigu turite smulkintuvą (blender‘į) galite pasigaminti įvairių kokteilių, kurie taip pat yra puikus maistas bėgimui.

Likus maždaug valandai iki bėgimo, pasistiprinkite. Valgykite palengva, neskubėkite, jei matote, kad neįveiksite viso maisto, galite pabandyti padaryti nedidelę pertaukėlę ir galbūt po jos apetitas sugrįš. Tik žinoma nepadauginkite, nes organizmas ir nuo lengvo maisto gali apsunkti.

Taip pat, prieš valgį yra labai svarbu atsigerti vandens ir ne iš karto prieš valgymą, o bent jau likus kelioms minutėms iki jo. Valgymo metu tai daryti nėra būtina, nebent pats maistas savaime skatina troškulį. Vandens reikia atsigerti ir prieš bėgimą, jo kiekis priklauso nuo to kokį atstumą bėgsite, nuo oro temperatūros.

Ką veikti po bėgimo?

Iš karto po bėgimo atsigerkite vandens. Geriausia neskubant, keletą minučių gurkšnoti vandens buteliuką.

Po to idealiausias variantas yra suvalgyti vieną ar du bananus. Jeigu bananų neturite ar nemėgstate, rinkitės kitą angliavandenių kilmės, daug kalorijų turintį užkandį. Datulės, įvairūs džiovinti ir švieži vaisiai yra puikus pasirinkimas, taip pat tinka ir virtos daržovės: ryžiai, makaronai, bulvės ir t.t.

Nereikia, kad užkandžio kiekis būtų didelis. Užkandžio svarbiausia paskirtis – atstatyti glikogeno (tai yra tarsi Jūsų „kuras“, kuris kaupiasi kepenyse) kiekį, kuris buvo išnaudotas bėgimo metu. Kiek vėliau jau galite valgyti sau patinkantį maistą.

Bėgimas neturi būti kančia

Pabaigai reikia paminėti, kad bėgimas jokiu būdu neturi virsti kančia. Su maistu daugiau mažiau aišku, bet jei esate bėgime naujokas, galbūt kyla daugiau klausimų. Bėgimo pamokos gali suteikti reikiamą informaciją.

Sėkmės bėgime!

{jcomments on}

 

Rekomenduojame

Acnezine

Scroll to top