Sj News Splash

Įdomu:
10 sveikos ir aktyvios gyvensenos taisyklių -- "Su augančiais nutukimo tempais ir pavojingai plintančia pasyvios gyvensenos tarp kanadiečių mada, sveikatos kontrolė dar niekada šalyje nebuvo tokia ..."
Badavimu gydomas nutukimas kelia pavojų sveikatai -- " Statistikos duomenimis, kad maždaug kas trečią žmogų vargina nutukimas, apkūnių moterų yra 3 kartus daugiau negu vyrų. Šie žmonės nuolat suka galvą ..."
Blogas kūno kvapas -- " Kodėl vieni žmonės gali kiaurą dieną bėgioti, prakaituoti ir vis tiek gaiviai kvepėti. Tuo tarpu nuo kito vos pusdieniui praėjus sklinda ..."
Cholesterolis -- "Mūsų proseneliai, dirbdami sunkius fizinius darbus nuo aušros iki sutemų, buvo įpratę valgyti sočiai ir riebiai. Jų įpročiai ir patirtis išliko iki ..."
Išjunkite muziką ! -- "Medikai pastaruoju metu užfiksuoja vis daugiau infarktų bei sunkių širdies ligų priepuolių, nuo kurių žmonės miršta. Viso to priežastimi gydytojai ..."
Išmokite taisyklingai ir netrikdomai kvėpuoti -- " Atkreipkite dėmesį į savo kvėpavimą ir išmokite tai­syklingai kvėpuoti: įkvėpkite-iškvėpkite- pauzė, įkvėpkite- iškvėpkite- pau­zė. Be to, įkvėpkite ..."
Kad nevargintų nugaros skausmai -- " Sėdimas darbas, keliavimas vien mašina, vakaras prie televizoriaus- tokia šiandien tikriausiai ne vieno žmogaus kasdienybė. Galimas ir kitas ..."
Kaip įveikti nuovargį -- "Tikriausiai kiekvienam yra tekę patirti keistą būseną, kai, regis, nieko rimto neveikei, o jauti tokį siaubingą nuovargį, kad net judėti nebepajėgi. ..."
KMI skaičiuoklė -- " Manote, kas Jūsų svoris yra didesnis, nei turėtų būti? Norite sužinoti koks Jūsų širdies dažnis tutrėtų būti ..."
Mėlynės ant kojų -- " Mėlynės gali būti kraujo ligos pasekmė. Tokiu atveju jomis nusėtas visas kūnas. Jeigu jos atsiranda tik ant kojų šalia sutrūkinėjusių kapiliarų, ..."

Kiaunes baneris top 5

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

Žodis „step“ išvertus iš anglų kalbos reiškia „žingsnis“. Tegul step aerobikos užsiėmimai tampa pirmu žingsneliu kelyje gražios figūros, kurią sukursite patys, link. Žingsnių aerobika yra labai paprasta, ji nereikalauja pernelyg didelio susikaupimo bei koncentracijos, norint įsisavinti bei teisingai atlikti veiksmus ir judesius.

 Step aerobiką sukūrė žinoma JAV fitneso instruktorė Džina Miler (Gina Miller). Ji pritaikė stepą savo kasdienėms treniruotėms po to, kaip patyrė kelio traumą. Pirmoji treniruočių priemonė, kuria ji pasinaudojo, kad greičiau pasveiktų ir atgautų formą, buvo jos namo prieangio laiptelis. Džinai taip patiko šis naujas judėjimo tipas, kuriame buvo nusileidimo ir pakilimo elementų, kad net nepastebėjo kaip pralėkė laikas ir atsikvošėjo kai visiškai pasveiko ir atgavo ankstesnę sportinę formą. Taigi, ji pati patyrė ir įsitikino, kad pačios paprasčiausios treniruotės ant laiptelių davė puikius rezultatus. Būtent tai įkvėpė ją suskurti visiškai naują aerobikos rūšį, kurios pagrindu tapo jos reabilitacijos metu atliktų pratimų kompleksas.

 Štai tokia yra dar vieno puikaus sporto atsiradimo istorija- step aerobikos, kuri ne tik padeda suformuoti gražesnę figūrą, bet taipogi labai teigiamai veikia visą kūną.

 Step aerobika naudojama artrito, osteoporozės bei kitų ligų, sukeltų hipodinamijos (nepakankamo judėjimo), gydymui ir profilaktikai. Ji taip pat naudinga sportininkams, kurie galėtų naudoti šių pratimų kompleksą geram raumenų apšilimui.

 Step aerobika taip pat plačiai naudojama reabilitacijos periodu, organizmo atstatymui po įvairių ligų ar traumų. Ši aerobikos rūšis yra unikali. Jums nereikia pirkti brangiai kainuojančių treniruoklių, užtenka minimalių sąlygų, kurias turbūt rasite bet kuriame bute. Minimalios sąlygos tai yra žemas suoliukas, plati guminė juosta, kamuolys ir du nedideli hanteliukai, kurie padės pasiekti reikiamą apkrovą pečiams.
Išskirtinės šios naujos sporto rūšies ypatybės yra šios: jūs išvystysite harmoningai sudėtą figūrą, nuostabią laikyseną bei išmoksite atlikti gražius, išraiškingus ir tikslius judesius.

 Stepo suoliukai būna skirtingi. Pagrindinis suoliukams taikomas reikalavimas- kad jums ant jo būtų patogu sportuoti. Idealiu atveju suoliukas turėtų būti nuo vieno iki pusantro metro ilgio ir ne siauresnis nei 40 cm, Tiesa, per platus suoliukas taip pat netiks, nes ant jo bus nepatogu treniruotis. Geriausias plotis yra 40- 60 cm, o suoliuko aukštis priklauso tik nuo jūsų. Kuo jis aukštesnis, tuo didesnę apkrovą patiria besitreniruojantis ant jo žmogus. Kai kuriose specializuotose sporto parduotuvėse galite rasti stepo suoliukų, kurie turi kojeles, tad jų aukštis yra reguliuojamas. Jeigu jūs turite standartinį suoliuką, neskubėkite pirkti aukšto, nes pakankamas aukštis yra 30 cm.

 Taip pat labai svarbus yra šio, iš pažiūros paprasto sportinio įrenginio, paviršius. Jis, jokiu būdu, negali būti slidus, ir kaip taisyklė, jis dažniausiai būna padengtas aptemta guma. Taip yra daroma tam, kad užkirstų kelia galimoms traumoms.

 Plati ir standi guminė juosta taip pat pravers step aerobikoje- ji puikiai paįvairins užsiėmimus ir padidins jų efektyvumą.
Kamuolys tiks bet koks- nuo mažo teniso kamuoliuko iki didelio futbolo kamuolio. Vienintelis sprendžiamasis faktorius yra, kad jums būtų patogu.

 Atkreipkite dėmesį į muziką- ji turėtų būti linksma. Patartina klausytis žinomas melodijas, kadangi, netgi pasąmoniniame lygyje, žmogus nesąmoningai reaguoja į muzikos ritmą.

 Step aerobika, teigiamai veikia visą organizmą- stiprina kvėpavimo takų, širdies kraujagyslių, raumenų bei nervų sistemas, taip pat sureguliuoja kraujo spaudimą bei vestibuliarinio aparato veiklą.

 Visi step aerobikos pratimai skirti širdies raumens stiprinimui bei geresnės judesių koordinacijos lavinimui. Pagrindinis stepo ir klasikinės aerobikų skirtumas yra toks- atliekant analogiškus pratimus, galima pasitelkti gerokai didesnes apkrovas bei greičiau pasiekti norimą rezultatą. Step aerobika kūną veikia kompleksiškai, tuo pačiu švelniai koreguoja kojų formą, lavindama reikalingas raumenų grupes.

  Užsiiminėkite step aerobika ir jūsų kūnas taps lieknas, lankstus, plastiškas bei ištvermingas.

 

Rekomenduojame

Acnezine

Scroll to top