Search

probolan 50

Patarimai pradedantiesiems

Narių vertinimas: 4 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

 Pirmasis klausimas, kuris iškyla naujokams fitnese- nuo ko pradėti. Prieš pirkdami abonementą, nusistatykite tikslą, kurį treniruodamiesi stengsitės pasiekti. Norite atsikratyti keleto nereikalingų kilogramų? Pakelti raumenų tonusą? O gal tiesiog pagerinti savo kūno fizinę būklę ir ištvermę? Pagal tai, kokių rezultatų jūs siekiate, jums reikės pasirinkti užsiėmimų kryptį.

 Jėgos treniruotės skirtos tiems,kurie planuojaužsiauginti arba sustiprinti raumenų masę.

 Treniruodamiesi specialiais treniruokliais, jūs galėsite paveikti skirtingas raumenų grupes. Jėgos treniruočių pagalba, jūs galėsite pakoreguoti norimas kūno vietas- vienas padidinti, o kitas sumažinti.

 Aerobika- tai specialūs pratimai, atliekami pagal muziką. Šie užsiėmimai stiprina širdies kraujagyslių bei kvėpavimo takų sistemas, padeda suliesėti.

Egzistuoja daugybė aerobikos rūšių. Šokių aerobiką sudaro įvairių ir skirtingų šokių krypčių- latino, džiazo, hip- hopo. Step aerobikos užsiėmimai, vyksta naudojant specialią platformą- stepą. Pakildami ir nusileisdami ant jos, jūs galite greitai pasiekti puikią blauzdų bei sėdmenų raumenų formą. Vandens aerobikos pratimai, kaip jau supratote iš pavadinimo, vyksta vandenyje, tiksliau, baseine. Vandens arba kitaip vadinama akva aerobika rekomenduojama ir nėščiosioms, ir vyresnio amžiaus žmonėms, nes ji turi daug privalumų. „Vandens“ užsiėmimai stiprina raumenis, gerina lankstumą bei ištvermę.

 Prieš pasispręsdami, kurią fitneso kryptį pasirinksite, būtinai apsilankykite pas gydytoją. Specialistas įvertins jūsų organizmo būklę ir pateiks konkrečias apkrovų rekomendacijas. Sveikiems žmonėms, optimalus variantas būtų, jėgos treniruočių ir aerobikos užsiėmimų derinys. Tačiau, jeigu jūs turite problemų su kraujo spaudimu ar sąnariais, arba sergate kokiomis nors chroninėmis ligomis, tokiu atveju jums geriausiai tiktų individuali programa. Šiuolaikiniuose fitneso centruose dirba treneriai, kurie padės jums sudaryti užsiėmimų planą. Asmeninio trenerio paslaugos paprastai yra apmokamos atskirai, tad jei neturite pakankamai lėšų, galite apmokėti vieną konsultaciją, kurios metu treneris jums parengs treniruočių planą, o jūs jį vėliau realizuosite savarankiškai.

 Pagrindiniai fitneso principai pradedantiesiems:

 Reguliarumas. Jeigu jūs rimtai nusprendėte „susitvarkyti“ savo figūrą, atminkite: reguliarumas- būtina sąlyga. Variantas “ savaitę sportuoju- dvi savaites tinginiauju“ neduos jokio efekto. Jei norite pasiekti rezultatų, jūs turite treniruotis  kelis mėnesius, nemažiau kaip 3 kartu per savaitę. Po to galima pereiti prie palaikymo pratimų sistemos (2 kartus per savaitę po 30- 40 minučių.)

 Palaipsninis apkrovų didinimas. Jei anksčiau neužsiminėjote fitnesu, treniruotis pradėkite nuo trumpų užsiėmimų, po 10- 15 min, palaipsniui ilgindami užsiėmimų laiką iki 30- 40 minučių per dieną. Pirmiausia turėtų vykti aerobinė treniruotė, po to treniruokliai.

 Be mazochizmo! Neverta kankinti savęs pernelyg didelėmis apkrovomis, ypač, pirmaisiais užsiėmimų mėnesiais. Nuovargį, be abejonės, turite jausti, bet jeigu treniruosite tol, kol beveik pasieksite sąmonės netekimo būseną, o po treniruotės nebeturėsite jėgų pareiti namo- tokios treniruotės neduos jums jokio naudos,  bet tikrai bus žalingos.

  Pabaigai, keletas patarimų norintiems užsiiminėti fitnesu:

 Nebijokite jaustis nepatogiai.Bijote, kad pradėję lankyti sporto klubą, jausitės nepatogiai šalia jau pažengusių sportininkų? O gal manote, kad jūsų kūnas atrodo nepakankamai gerai? Visa tai beprasmiška. Sporto klubų lankytojai eina ten tam, kad pasirūpintų savo figūra, o ne galvoti ir stebėtis jūsiške J. Juolab, kad visi jie kažkada buvo tokie pat naujokai, kaip ir jūs. Tegul jų sportiški kūnai bus jums pavyzdžiu bei papildomu stimulu pasiekti gerų rezultatų.

 Pasirinkite kuo patogesnius drabužius bei avalynę. Tai padės jums ne tik jaustis patogiai ir pasitikinčiai treniruočių metu, bet taip pat pagreitins jūsų užsibrėžto tikslo pasiekimą. Tai tiesa, ne kažin ar galėsite pilna jėga atlikti pratimą, jeigu avalynė spaus, o drabužiai varžys judesius ar griauš kūną. Patogi sportinė apranga leidžia treniruotis efektyviau, taigi rezultatai būna geresni.

 Sudarykite mėnesio treniruočių grafiką ir planą kiekvienai savaitei. Tai jums padės geriau planuoti savo laiką bei garantuotai ir reguliariai lankyti jau suplanuotas treniruotes.

 Atminkite- sudėtingiausia yra pradėti. Kai tik žengsite pirmą žingsnį, judėti pirmyn, gražios figūros link, bus daug paprasčiau. Ir galbūt po pusės metų, jūs jau patarinėsite kitiems fitneso naujokams, tokiems, kokie jūs esate dabar.